
2024.12.21. Karácsonyi Koncert
Szeretettel várunk Mindenkit a Zalaegerszegi Vegyeskar Karácsonyi Hangversenyére 2024. december 21-én 15 és 18 órakor a zalaegerszegi Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben (Zsinagóga).

Szeretettel várunk Mindenkit a Zalaegerszegi Vegyeskar Karácsonyi Hangversenyére 2024. december 21-én 15 és 18 órakor a zalaegerszegi Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben (Zsinagóga).
November 16-án a zalaszentgróti Városi Művelődési Központ Színháztermében felllép a Zalaegerszegi Vegyeskar a Kórusok Randevúján.
További fellépő kórusok:
Apáti Capella
Zalaszentgróti Városi Kamarakórus
A belépés díjtalan!
Mindenkit Sok Szeretettel Várunk!
Galuska Sándor, aki alapító tagként vezeti és irányítja a nyolc tagból álló művészeti csoportot kijelentette: az éneklés szeretete tartja össze a kórust, amelynek nemcsak az a célja, hogy tagjai énekeljenek és fellépjenek, hanem egyfajta terápiaként szolgál minden egyes próba, és ezeken a kis létszámból fakadóan abszolút családias a hangulat.Az Apáti Capella születése 2003 karácsonyára tehető, amikor az iskola pedagógusainak kisebb csoportja elhatározta: Palotás Zoltán akkori igazgató születésnapjára, meglepetésként előadják a Néked zeng ez a dal című művet. A sikeres fogadtatást követően, még az ünnepi ebéd ideje alatt, néhány többszólamú karácsonyi szerzeményt is elpróbáltak és előadtak. Azóta sok víz lefolyt a Zalán: fellépések, elismerések, díjak fémjelzik a művészeti csoport elmúlt két évtizedét. (forrás: https://www.zaol.hu/helyi-kozelet/2023/10/huszeves-az-apati-capella-kamarakorus-amely-hangversennyel-unnepelt )
A Városi Kamarakórus a 1991-ben alakult, művészeti tevékenysége során eljutott több bel- és külföldi városba, különösen az egyházzenei repertoárja révén, de számos kórustalálkozón és egyéb fesztiválon is részt vett a csoport.
Műsorában az egyházzene mellett szerepelnek madrigálok, klasszikus kórusművek, spirituálék, népdal- és jazzfeldolgozások, operakórusok, összességében több száz kórusművel álltak már közönség elé. Az ünnepi hangversenyt szeptember 28-án, 18 órától tartják a városi házasságkötő teremben, a vendégek Händel-, Mozart-, Rossini-, Bellini-, Donizetti- és Verdi-alkotásokat hallhatnak. (forrás: https://www.zaol.hu/hirek/2011/09/kamarakorus-jubileum-zalaszentgroton)
Horváth Tamásné (Kórustag) írása itt olvasható, további képek itt találhatók
Első nap: Riva del Garda
Az egyik legismertebb helyszín a Rocca di Riva, egy középkori erődítmény a város központjában. Ez a lenyűgöző épület a tóra és a környező hegyekre nyújt fantasztikus kilátást. A Rocca di Riva ma múzeumként működik, ahol megismerhetjük a város történelmét és élvezhetjük a művészeti és kulturális kiállításokat.
A városközpont szűk utcákkal és hangulatos teraszokkal rendelkezik, ahol vásárolhatunk helyi termékeket és élvezhetjük az olasz kávézók és éttermek kínálatát. Érdemes meglátogatni a Piazza III Novembre teret, amely a város főtere, és gyönyörű kilátást nyújt a tóra. (Forrás:https://utazol.hu/blog/2023/06/riva-del-garda-latnivaloi/)
2. nap: Santuario, Madonna della Corona
A 2. nap délutánján a fesztivál nyitó ünnepségén, a Piazza Garibaldi téren Limone Sul Gardaban az elkövetkezendő napok kórusainak bemutatkozása történt 1-1 dallal.
Mi a Bárdos Lajos Dana- dana vidám dalával szerepeltünk.
A fellépők között volt finn, svéd, mexikói, ír, szlovén, bolgár, román,olasz kórus is.
Este 21.00-kor színpadra lépett a Zalaegerszegi Vegyeskar a Centro Congressi-ben, Limone Sul Gardaban.
4. nap: séta PESCHIERA városkában a Garda-tó vizét levezető Mincio-folyó által körbevett erőd romantikus falai, csatornái és hídjai között vezet végig minket a Marco Bussolengoi gondolája.
BORGEHETTO faluban a régi vízimalmokban és a vízesések-zúgók hangjában gyönyörködhettünk.
Végül SIRMIONE városnézés (Castello Scaligero, Catullus barlangjai, Maria Callas háza) megannyi látnivalóval kedveskedett.
Este a 17. Lago di Garda Music Festival keretein belül megrendezett 3. koncert fellépőit hallgathattuk meg:
Võru Music School Orchestra Észtországból,
Gothenburg Youth Choir Svédországból,
Teachers Choir “Ars Musica” Bulgáriából,
Carmina Dacica Women’s Choir Romániából,
Dublin Airport Singers Írországból
További fellépők:
Hinthaara Villige Choir Finnországból
Triglavske rož’ce Szlovéniából
Glasslin Choir Írországból.
További képek hamarosan.
2024. június 16-án 17 órakor a zalaegerszegi Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben megrendezésre kerül a Zalaegerszegi Vegyeskar évadzáró koncertje.
Közreműködnek:
Vasvári Kórus:
“Az 1993-ban alakult egyesület Dévay Géza vezetésével működött 17 éven át. Ez idő alatt – hogy csak a legfontosabb állomásokat említsem – 11 nagyszabású vasvári kórustalálkozó megszervezése mellett a vegyeskar számos helyen vendégeskedett hazánkban és külföldön egyaránt. 2003-ban jelent meg a kórus cd-je, melyen Antonio Vivaldi Introduzione e Gloria című oratórikus műve szerepel a Kőszegi Vonósok közreműködésével. Szintén ebben az évben a Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége arany minősítéssel értékelte a kórus munkáját.” (Forrás: http://vasvar.kx.hu/hu/hirek/51893/visszatekintes-avagy-a-vasvar-varosi-korus-elmult-esztendeje)
Karnagy: Farkas Anikó
Győri Liszt Ferenc Kórus
1952-ben alakult a kórus.
Karnagyok:
HALMOS LÁSZLÓ
KŐHALMI JÁNOS
VALASTYÁN MIHÁLY
ÚJVÁRI MÁRIA
MÜLLERNÉ BALOGH ESZTER,
HAUI LÓRÁNT
MOLNÁR GABRIELLA
CSORBA JÁNOS
SZÜCS PÉTER PÁL (jelenleg)
“A kórus művészeti vezetőinek kezdettől fogva – a mai napig – az volt a célja, hogy megtanuljuk és bemutassuk elsősorban a magyar és a világ kórusirodalmának azokat a régi és új gyöngyszemeit, amelyeket lehetőségeink és képességeink szerint olyan magas színvonalon tudunk előadni, hogy az gyönyörűséggel kápráztassa el magunkat és közönségünket is.”
Forrás: https://www.lfk-gyor.hu/hu/liszt-ferenc-korus-gyor
VOX Savariae Ökumenikus Vegyeskar
A VOX Savariae Ökumenikus Vegyeskar Egyesület célja a magyar és külföldi zenei kulturális örökségünk ápolása, a keresztény gyökerű egyetemes (katolikus és protestáns) egyházzene, a világi és oratorikus kórusirodalom művelése és közvetítése, valamint a történelmi egyházak felekezetei egyházzenei igényeinek kielégítése liturgikus keretek között, az ökumené jegyében. Az egyesület tagjai szívügyüknek tekintik az amatőr kórusmozgalom életben tartását, a magyar kóruskultúra védelmét és terjesztését, valamint a kodályi tradíciók őrzését, életben tartását és átörökítését is.
A VOX Savariae rendszeres szervezője és fellépője jótékonysági hangversenyeknek, emellett aktívan részt vállal a Szombathelyi Evangélikus Templom istentiszteleti szolgálatain, valamint a római katolikus szentmiséken, egyházi ünnepeken a szombathelyi Sarlós Boldogasszony-székesegyházban is. Mindezeken túl a vidéki meghívásokat is örömmel teljesítve népszerűsíti és élteti tovább az egyházzene értékeit templomokban, rendezvényeken, fesztiválokon.
A VOX Savariae Énekegyüttest 2010-ben hívta életre Lakner-Bognár Nóra karnagy, a Szombathelyi Evangélikus Egyházközség égisze alatt. Az énekegyüttes még ebben az évben egy osztrák-magyar határon átívelő program keretén belül talált partnerkórusára, a Güssingi (Németújvári) Városi Kórusra, akikkel együttműködésük mind a mai napig töretlen és gyümölcsöző. Első közös hangversenyük 2010. április 18-án került megrendezésre a Güssingi Zenei Napok (Güssinger Musiktage) rendezvénysorozat keretében. A két kórus, valamint a Savaria Szimfonikus Zenekar közös összefogásának köszönhetően még ugyanazon évben sor került a hangverseny magyarországi bemutatójára is, 2010 szeptemberében a Szombathelyi Evangélikus Templomban, Lakner-Bognár Nóra karnagy vezényletével. A koncert teljes bevételét jótékony célra ajánlották fel. Az azóta eltelt több mint tíz évben immáron hagyományosan, minden tavasszal Ausztriában, ősszel pedig Magyarországon megrendezésre kerülő koncertek programját a két karnagy együtt alakította ki, ezzel is erősítve a határon átnyúló partnerséget. A magyarországi hangversenyek bevételeinek nagy részét jótékony célokra fordítják.
A VOX Savariae Énekegyüttes eredetileg kis létszámú, amatőr kamarakórusként alakult, hiszen taglétszámunk akkor 20 fő körül mozgott. Az eredményes, telt házas fellépések, a vonzó repertoár és a lendületes munkatempó tette évről évre az együttest sok ember számára vonzóvá, hisz a kórus létszáma gyakorlatilag megduplázódott, sőt afölé került, hiszen jelen pillanatban 47 főt számlál. A kórus 2017-ben felvette a VOX Savariae Ökumenikus Vegyeskar nevet, 2019-ben pedig jogilag is önálló egyesületté alakult.
(Forrás: https://voxsavariae.hu/rolunk/)
Sok szeretettel várunk Mindenkit a február 17-ei koncertre 18.00-kor a Honvéd Kaszinóban, Nagykanizsán!
Az izraeli árva gyerekek támogatására szervezett gálaműsorra 2024. január 28-án, vasárnap, 17.00 órakor kerül sor a zalaegeszegi Hangverseny- és Kiállítóteremben, amelyen zsidó dalokat énekel a Zalaegerszegi Vegyeskar.
Mindenkit Sok Szeretettel Várunk!
2023. december 17-én 15 órakor a Zalaegerszegi Vegyeskar is közreműködik Varnus Xaver koncertjén.
A Keresztury VMK programfüzete
2023.12.16- án 18 órakor a Városi Hangverseny- és Kiállítóteremben, Zalaegerszegen Sok Szeretettel Várunk Mindenkit a Karácsonyi Hangversenyre.
Közremüködnek:
Varnus Xavér – orgonaművész
Tímár Levente – gitárművész
Vissy Barnabás – zongoraművész
2023. november 25. 17 óra Városi Hangverseny- és Kiállítóterem, Zalaegerszeg – Jótékonysági koncert a boncodföldei Autista Védőotthon javára szervezett jótékonysági hangversenyre.
Fellépők:
Dél-Balatoni Advent Kórus,
Zalaegerszegi Vegyeskar,
Tóth László zongoraművész
Gyenese Szulamit versmondó.
Egy tökéletes alkalom, hogy közösen segítsük a otthon fiatal lakóit és az őket szeretettel gondozó, nevelő, oktató szakembereket!